ZadzwońRezerwacja

APARAT FOTOGRAFICZNY – JAKI KUPIĆ CZY TO SIĘ OPŁACA

APARAT FOTOGRAFICZNY – przeglądając oferty aparatów fotograficznych, aparatów kompaktowych, lustrzanek jako amator fotografii z pewnością nie masz pojęcia na co zwrócić uwagę, ale wiesz jedno nie chcesz wyrzucić pieniędzy w błoto. Szukałam kogoś kto najlepiej doradzi Mi w zakresie zakupu sprzętu fotograficznego. Odwiedziłam kilka sklepów, dzwoniłam po infoliniach poszukując osoby która najlepiej mi doradzi w doborze produktu.

Zależało mi aby znalezienie doradcy klienta, który dobierze mi produkt dokładnie do moich potrzeb i przy okazji wyjaśni na co powinnam zwracać uwagę przy wyborze aparatu fotograficznego.

PAMIĘTAJ W PRZYPADKU URZĄDZEŃ TECHNICZNYCH ZAWSZE ZWRACAJ UWAGĘ NA PARAMETRY. WEJDŹ NA STRONĘ SKLEPU WPISZ NR KATALOGOWY PRODUKTU (ZNAJDUJE SIĘ ON NA KAŻDEJ ETYKIECIE) I SPRAWDŹ JAKIE POSIADA ON PARAMETRY. Nie musisz wydawać kilku tysięcy na sprzęt fotograficzny możesz też kupić tani sprzęt i o bardzo dobrych parametrach. Porównałam trzy marki aparatów: Sony, Canon i Nikon. Rozpatrywałam je pod kątem ceny, parametrów technicznych, obsługi sprzętu, wagi. Zależało mi na zakupie aparatu który byłby lekki, miał zoom z 50 krotnym przybliżeniem, był tani, ale wyglądał reprezentacyjnie jak lustrzanka. Uwzględniając te parametry znalazłam dwa modele z parametrami które mogę polecić:

sony aparat godny polecenia Amazing Design Katarzyna Grycuk amazingdesign.com.pl

Czym różnią się od siebie oba modele? Jedynie tym, że ten droższy jest nowszą wersją. Rewelacyjną rzeczą są w zakupach stacjonarnych jest to że możesz porozmawiać na temat danego produktu z Doradcą Klienta, dotknąć namacalnie egzemplarza, doradca może pokazać Ci podstawowe funkcje, podstawiać podstawowe parametry. Jeżeli nie jesteś pewna co do produktu możesz dzięki swojemu smartfonowi wejść na stronę sklepu wpisać numer katalogowy bądź nazwę produktu i poczytać opinie użytkowników na temat jednego i drugiego aparatu który Ciebie interesuje jak na jego temat wypowiadają się użytkownicy którzy dokonali już jego zakupy czy polecają zakup towaru.

Gdy w sklepie już dokonałeś wyboru produktu wejdź na stronę sklepu wpisz numer katalogowy produktu i sprawdź, czy cena produktu który oferuje sklep jest taka sama jak cena na stronie www. Może okazać się, że na stronie cena produktu jest obniżona a sklep jej jeszcze nie uwzględnił, bądź przeoczył. Gdy zauważysz różnicę w cenie sklep ma obligatoryjnie obowiązek sprzedać Ci produkt w cenie która znajduje się na stronie sieci.

PARAMETRY TECHNICZNE

aparat fotograficzny sony Amazing Design Katarzyna Grycuk amazingdesign.com.pl

??????????????

??????????????

MATRYCA  CMOS EXMOR R  1/2 3–  zwracaj uwagę na parametr „ZOOM OPTYCZNY” w aparacie czy posiada
20 krotne czy 50 krotne przybliżenie.

Innym elementem na który powinieneś zwrócić uwagę jest parametr „BODY”– oznacza on że jest to jedynie obudowa aparatu żebyś mógł wykonywać zdjęcia będziesz musiał wyposażyć się dodatkowo w obiektyw aparatu, który nie jest tanią rzeczą.

Jedną z najważniejszych rzeczy w aparatach fotograficznych oprócz obiektywu jest matryca. Jeżeli posiadasz aparat z wymiennymi obiektywami zwracaj szczególną uwagę w jakich warunkach dokonujesz wymiany obiektywu. Jeżeli pozwolisz aby do środka „BODY” a dokładniej do matrycy dostały się jakieś paprochy to wyczyszczenie żadnymi preparatami nie wchodzi w rachubę. To nie wyświetlacz tabletu, smartfona, czy obiektyw abyś mógł je wyczyścić ze smug, linii papilarnych, czy też jakiś zarysowań. To tak jakbyś upuścił smart fon i rozbił go na części.

Zwróć też uwagę na okres gwarancji producenta. Przy lustrzankach CANON najczęściej spotkasz się z gwarancją producenta na 12 miesięcy, NIKON oferuje okres gwarancji obejmujący 24 miesiące, Sony również 24 miesięczny okres gwarancji.

Jakie prawo posiadasz jako konsument w przypadku zwrotu zakupionego produktu?

W momencie podjęcia edycji o zakupie danego produktu zapytaj się sprzedawcy ile masz czasu na odstąpienie od umowy. Sprzedawca poinformuje ciebie na podstawie jakich warunków będziesz mógł zwrócić dany produkt. W przypadku sieci Media Markt na podstawie paragonu w przypadku np. odkrycia jakiś wad produktu przy zakupie jego jako osoba fizyczna na paragon masz 30 dni na zwrot produktu, natomiast przy zakupie produktu na działalność gospodarczą na ewentualny zwrot produktu masz 7 dni. Przy czym musisz mieć oryginalny paragon/fakturę wystawioną przez sklep, cały komplet wyposażenia który był dołączony wraz z zakupionym produktem oraz

KARTĘ GWARANCYJNĄ KTÓRA NIE MOŻE BYĆ WYPEŁNIONA JUŻ W NADANIEM OKRESU GWARANCYJNEGO.

W przypadku zakupu produktu online, czyli tzw sprzedaży na odległość przeczytaj w informacjach od sprzedającego ile czasu przysługuje Ci na ewentualny zwrot produktu. Przy zakupie produktów online przy zakupie za pomocą opcji KUP TERAZ przysługuje ci jako konsumentowi 14 dni na zwrot towaru, czyli odstąpienia od umowy zgodnie z warunkami sprzedaży na odległość.

INFORMACJE DOTYCZĄCE KORZYSTANIA Z PRAWA ODSTĄPIENIA OD UMOWY Konsument, który zawarł umowę sprzedaży na odległość może odstąpić od niej bez podawania jakiejkolwiek przyczyny i bez ponoszenia kosztów, Konsument jedynie ponosi bezpośredni koszt zwrotu towaru (czyli opłatę za przesyłkę pocztową nadania zwrotu na adres podany przez sprzedającego do zwrotu).

Uprawnienie do odstąpienia od umowy sprzedaży na odległość może zostać zrealizowane przez konsumenta poprzez przesłanie jednoznacznego oświadczenia o odstąpieniu na adres stacjonarny firmy  bądź na wskazany adres e-mail.

W przypadku odstąpienia od umowy sprzedaży na odległość Sprzedawca zwraca wszystkie otrzymane od konsumenta płatności, w tym koszty dostarczenia towaru (z wyjątkiem dodatkowych kosztów wynikających z wybranego przez konsumenta sposobu dostarczenia innego niż najtańszy zwykły sposób dostarczenia towarów oferowany przez Sprzedawcę).

Zupełnie inaczej jest w przypadku aukcji w postaci licytacji. W tym przypadku jeżeli wygrasz licytację nie masz możliwości odstąpienia od umowy. Ewentualnie sprzedawca może wyrazić zgodę  aby odwołać Twoją ofertę, ale może tego dokonać jedynie w trakcie trwania jeszcze aukcji. Jeżeli produkt jest zgodny z opisem i zdjęciami jako kupującemu nie przysługuje ci prawo zwrotu produktu ponieważ widziałeś jaki produkt licytujesz, mogłeś sprzedającemu zadać dodatkowe pytania co do produktu których nie widziałeś opisie. Za pośrednictwem opcji LICYTUJ konkurując z innymi zainteresowanymi/licytującymi to ty sam ustaliłeś wartość przedmiotu licytacji. Wygrywając aukcję stajesz się nowym nabywcą licytowanego produktu.

Gdy  porównasz poniższe produkty, parametry to sam będziesz zaskoczony tym, że świetne  zdjęcia możesz wykonywać już aparatem za 1299 zł – 1799 zł. Oczywiście smartfony mają aparat niektóre modele np. Samsung Galaxy S7 edge wręcz zaskakujący jakościowo natomiast jeżeli jesteś użytkownikiem smart fonów to z pewnością zdajesz sobie sprawę jak szybko wyczerpuje się w nich bateria. Mogę śmiało powiedzieć, że w smartfonach aparat i przeglądarki internetowe dosłownie pożerają baterię.

PROPONOWANE WPISY


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *