ZadzwońRezerwacja

AUTA- WYPRZEDAŻ ROCZNIKA W PRAKTYCE Przygotowanie do podróży

AUTA WYPRZEDAŻ ROCZNIKA W PRAKTYCE

Poszukujesz zwinnego środka lokomocji do poruszania się po mieście, jak i służbowych podróży, a w Twojej głowie kłębią się myśli jakie auto wybrać? Nie chcesz tracić czasu na przemieszczanie się od dealera do dealera i zastanawiasz się na co zwrócić uwagę analizując jego ofertę?

W radiu ciągle słyszę reklamy o wyprzedaży rocznika, odbieram na mojej skrzynce emeil oferty zachęcające do odwiedzenia salonu i zapoznania się z ich ofertą dlatego też dam ci kilka wskazówek na co powinnaś/powinieneś zwrócić uwagę przy zakupie auta aby nie ponosić gigantycznych kosztów związanych z eksploatacją auta i jego serwisowaniem.

Pod lupę wzięłam oferty takich dealerów jak: Skoda, Opel, Hiundai, Pewugeot, Toyota, Volkswagen. Interesowało mnie auto o jak najmniejszej pojemności silnika (czyli z aut obecnie produkowanych auto – 5 drzwiowe, z pojemnością silnika  1.0 cm3).

Z cenników umieszczonych na stronie www dealerów wybrałam 6-ciu których postanowiłam odwiedzić salony i zapoznać się z ich ofertą- mianowicie salon: Peugeota,  Skody, Toyoty, Volkswagena, Opla i Hiundaia.

W salonach zwracałam szczególną uwagę na: przywitanie klienta, wykonanie analizy potrzeb i dopasowanie produktu do potrzeb klienta, przedstawienie oferty handlowej, sposób przechowywania auta.

Początkowa lista 9 dealerów szybko zmieniła się w listę 6. Dwóch dealerów odpadło na wstępie.

HIUNDAI I10

Wyprzedaż rocznika w Hiundaiu to tylko listopad i w połowie stycznia są wysprzedaże aut ale z dużą pojemnością silnika jak ja to nazywam hanhary- sama ich cena odpycha, a co mówiąc o kosztach dodatkowych w postaci zakupu ubezpieczenia, czy parkowania w centrum miasta czy w galerii handlowej. W efekcie auta Hiundaia i10 które sobie upatrzyłam do analizy nie ma już w wyprzedaży rocznika już od listopada. Jak tylko ogłasza dealer wyprzedaż od razu auta o małej pojemności silnika schodzą jak świeże bułeczki. W tym przypadku szkoda tylko, że producent nie ma na swojej stronie systemu aktualizującego informacje związane z aktualnym stanem aut w poszczególnych miastach u dealerów współpracujących z nim . Na stanie jako wyprzedaż rocznika 2016 jeżeli chodzi o Hiundaia i10 było jedynie auto demowe które było dostępne w wersji Premium a kwota prawie 50tysięcy. Auto naszprycowane elektroniką. Jak dla mnie podejrzane było sam fakt że dealer sprzedaje auto demowe z przebiegiem 300 km- tak tak to nie żadna pomyłka 300km miał przebiegu (gdy wspomniałam że musiałabym przyjechać z mechanikiem i sprawdzić czujnikiem lakieru czy nie był bity to jakoś pracownikowi zbladła mina). Dodatkowo auto demowe stało przez cały czas na parkingu tym samym to na słońcu to pod przykrywą śnieżną a przecież wiadomo że powoduje to uszkodzenie lakieru- min dlatego ubezpieczyciel zawsze zadaje pytanie gdzie garażowane jest auto.

OPEL KARL

Z analizy odpadł też OPEL KARL, gdy handlowiec powiedział że nie ma takiej możliwości żeby na hali serwisowej mechanik sprawdził stan auta. Dla mnie to od razu wzbudziło wątpliwości czy przypadkiem z autem nie było coś robione (np. bite i lakierowane). Oferta leasingowa przy współpracy z Idea Leasing w rozliczeniu na km. Logicznie myśląc jeżeli ktoś bierze auto na firmę to wiadomym jest to że będzie dużo jeździł tym autem tym samym będzie pokonywał duże odległości km- leasing km spowoduje że nie będziesz wiedział defakto ile miesięcznie zapłacisz za koszty leasingu. W jaki sposób wyliczany jest w tym przypadku koszt miesięcznej raty leasingowej? Mianowicie w samochodzie zamontowany jest GPS który zlicza ile miesięcznie km pokonałeś autem. JEŻELI DECYDUJESZ SIĘ NA LEASING  UWAŻAM ŻE NAJLEPSZYM ROZWIĄZANIEM SĄ ŚCIŚLE ZNANE KOSZTY MIESIĘCZNYCH RAT LEASINGOWYCH.

PEUGEOT 208

Pierwsza rzecz jaka mnie zraziła do oferty jaką prezentował mi handlowiec to od kwoty cennikowej auta z wyposażeniem: 5 drzwiowy z silnikiem 1,2 wyposażenia Active otrzymałam rabat który nie wynikał z niczego  handlowiec wycenił rabat na oko twierdząc że robi tak żeby było z korzyścią dla mnie i dla firmy.

Pomimo tego że nie chciałam wyposażenia dodatkowego w postaci automatycznej klimatyzacji, czujników parkowania to i tak handlowiec w ofercie obciążył mnie prawie 4000 PLN dodatkowych kosztów podsumowując, że wyposażenia nie mogę sobie wybrać.

Jakość przedstawionej oferty?- musiałam wprost wyciskać informacje jak sok z cytryny za co mam zapłacić defakto w tej ofercie min: czy płacę coś za kolor auta, czy podane ceny w ofercie są stawkami netto czy brutto, czy mogę auto ubezpieczyć w jakiej chcę firmie ubezpieczeniowej czy mają odgórny narzut ubezpieczyciela, jaki łącznie płacę koszt za zakup auta w kredycie i leasingu.

Wyszło tak że w efekcie jako klient sama miałam sobie wyliczyć koszt jeżeli chciałabym go znać. Bo przecież po co klient ma wiedzieć ile dodatkowo za taką usługę dopłaci firmie.

W ten sposób konkurencja sama się wyeliminowała.

SKODA CITYGO

Skoda Citygo 2016 Amazing Design Katarzyna Grycuk amazingdesign.com.pl

Wersja 5D, pojemność silnika 1,0 60KM, benzyna, kolor czerwony, wersja Ambition.

Wyprzedaż rocznika zaczyna się w listopadzie, a w styczniu wysprzedawane są auta które pozostały na stanie, czyli tak naprawdę nie masz już praktycznie żadnego wyboru.

Plusem jest na pewno to, że producent nie zawyża cen aut i czy oferta dotyczy auta na początku roku czy wyprzedaży rocznika ceny są na podobnym poziomie- jednakże upust jest. W listopadzie jedynie jest większa dostępność aut w salonie jeżeli chodzi np. o kolor auta, dodatkowo  można je kupić z miejsca a nie zamawiać i czekać na wyprodukowanie.

Rewelacyjną kwestią w Skodzie jest konfigurator wyposażenia auta, czyli to ty sam wybierasz sobie wyposażenie które ci odpowiada, dopasowujesz je do swoich potrzeb i dzięki temu sam ustalasz cenę auta.

Jedynym minusem było przedstawienie oferty na zakup w kredycie i leasingu. Handlowiec wręczył jedynie ulotkę gdzie klient miał sobie jedynie pomnożyć miesiące przez wysokość rat, pominął wszystkie pozostałe koszty z tytułu kredytu/leasingu, prowizji za udzielenie kredytu, opłaty manipulacyjnej, ubezpieczenia pakietowego (oc+nnw+ac)

TOYOTA YARIS

Wersja 5D, pojemność silnika 1,0 69 KM benzyna, kolor 3 PO Mambo Red, wersja Active. Cena katalogowa 49 200 – cena po rabacie 43 200 + dodatkowe koszty czyli jeżeli interesuje klienta auto w innym kolorze np. lakier metalik to koszt dopłata 2000 PLN + koło dojazdowe 390 PLN- obowiązkowy element wyposażenia. W efekcie cena auta po rabacie 45 590 PLN.

Oferta przedstawiona została w bardzo profesjonalny sposób przedstawione zostały klientowi wszystkie koszty.

Gdyby nie była to Toyta w Hybrydzie, nie była Japończykiem przez co w przyszłości właściciel może na wstępie przygotować się do kosmicznych kosztów utrzymania auta jeżeli chodzi min o koszt części to auto cud malina. Panie markę toyota bez najmniejszych wątpliwości kupuję te auta oczami.

Jeżeli klient jest obserwatorem i dobrze się przyjrzał to widział cały parking z tyłu wejścia do salonu zastawiony autami, które w żaden sposób nie były zabezpieczone i zimą stały przykryte śniegiem. Salon ma bardzo małą powierzchnię wystawową aut. Jako klientka nie wiedziałabym skąd te auto zostaje mi oddane i w jaki sposób było przechowywane.

Dodatkowo Toyota chyba jako jedyna w Białymstoku sprzedaje auta w hybrydzie. Ja osobiście nie jestem zwolenniczką aut z nowoczesną technologią. Wręcz uważam że mechanicy pomimo że to nawet jest serwis autoryzowany w pierwszych latach będą mili problem z ewentualnymi awariami tego auta a naprawa poszczególnych usterek będzie dosłownie kosmiczna. Przy poważniejszych usterkach pytanie czy  części będą dostępne w polskich magazynach nawet w przypadku  auta które będzie na gwarancji nie oznacza to że część będzie łatwo dostępna.

 

Volkswagen UP!

Wersja 5D, pojemność silnika 1,0 75 KM benzyna, kolor Metalik, wersja Active. Cena katalogowa 42 320 + dodatkowe koszty czyli auto w innym kolorze lakieru na metalik 1700 PLN. W efekcie cena auta po rabacie 44 020 PLN.

MOJE UZNANIE

Moje uznanie bo tak bez wątpienia mogę to nazwać zasłużyło do prezentacji auta i oferty pod każdym względem przez Handlowca Volkswagena. Wysłuchał on uważnie potrzeb klienta przygotował profesjonalną dokładną pod każdym względem ofertę zakupu auta zarówno na osobę prywatną, jak i w ofercie kredytowej oraz  leasingu. Dodatkowo nowe auta tak jak przystało na dealera są garażowane, a większe gabarytami są pokryte odpowiednim zabezpieczeniem chroniąc elementy zewnętrzne.

Volkswagen UP! czerwony Amazing Design Katarzna Grycuk amazingdesign.com.pl

Volkswagen UP! metalic Amazing Design Katarzyna Grycuk amazingdesign.com.pl

Audi zabezpieczenie auta przed zimą Amazing Design Katarzyna Grycuk amazingdesign.com.pl

 

 

PROPONOWANE WPISY


Comments

  1. I’m impressed, I must say. Seldom do I come across a blog that’s equally educative and interesting, and
    without a doubt, you have hit the nail on the head.

    The issue is an issue that too few people are speaking intelligently about.

    Now i’m very happy I stumbled across this in my hunt for something regarding this.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *