ZADZWOŃPORTFOLIO

CO TO JEST POWER BANK I DO CZEGO SŁUŻY Przygotowanie do podróży

Co to jest Power Bank? Power Bank to stosunkowo nowy gadżet na polskim rynku zwany po polsku bankiem energii. Jest to zewnętrzna bateria lub taka ala  przenośna ładowarka.

Jak działa Power Bank? 

Kształtem i wielkością urządzenie to przypomina smartfona dzięki temu bez problemu można nosić go w portfelu czy kieszeni i mieć zawsze przy sobie. W środku power banka znajduje się bateria litowo-jonowa lub litowo-polimerowa, czyli taka sama, jak w smartfonach, tylko o większej pojemności. Pojemność ta może wynosić nawet kilkanaście tysięcy miliamperogodzin (mah) podczas gdy nowoczesne smartfony są wyposażone w baterie  2400 – 3600 mah.

Taką przenośną baterię ładujesz i zabierasz ze sobą, by w potrzebie podłączyć do niej swój smartfton, tablet, aparat lub inne urządzenie zapewniając mu energię wszędzie gdzie tylko jesteś np. w pociągu, gdzie nie ma gniazdek elektrycznych. Dzięki temu Power Bank zapewni Ci prąd do naładowania niczym gniazdko elektryczne.

Co ważne, taki bank energii może zapewnić naprawdę dużo zapasowej energii. Przykładowo, dobra przenośna ładowarka o pojemności 10000 mAh naładuje smartfon około 3 razy do pełna. Mając przy sobie taką przenośną ładowarkę, naszemu smartfonowi czy tabletowi nigdy nie zabraknie energii.

Ile kosztuje Power Bank?

Cena zależy przede wszystkim od pojemności banku energii im jest ona większa tym wiadomo urządzenie jest droższe. Ponadto, wiele zależy od jakości. Porządny, markowy sprzęt jest oczywiście 2 lub 3 razy droższy, a praktycznie niczym się nie różni od mniej znanych firm.

najtanszy-power-bank-niemarkowych-firm

ŁADOWANIE POWER BANK

w jaki sposób naładować Power Bank amazingdesign.com.pl

PROPONOWANE WPISY


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *