ZADZWOŃPORTFOLIO

CZAROWNICA-ZAMEK KSIĄŻĄT POMORSKICH W SZCZECINIE Polska

CZAROWNICA-ZAMEK KSIĄŻĄT POMORSKICH W SZCZECINIE

Szukając ciekawych miejsc w Polsce natrafiłam na ZAMEK KSIĄŻĄT POMORSKICH W SZCZECINIE. Przepiękne zdjęcia obiektu sprawiły, że koniecznie musiałam go zwiedzić i zobaczyć na własne oczy.

Czeka mnie nocna podróż pociągiem wyjazd z Białegostoku 21.20  na dworcu w Szczecinie melduje się punktualnie zgodnie z rozkładem o 10.20. Spacerujący ze swoim pupilem przechodzeń wskazuje mi drogę, która powinnam się kierować, aby dotrzeć do Zamku Książąt Pomorskich. Ulice są duże, bardzo wiele budynków z bordowej cegły. Po drodze co chwila widzę już tabliczki ze wskazaniem mi kierunku drogi.

kierunek Zamek Książąt Pomorskich Szczecin Amazing Design Katarzyna Grycuk amazingdesign.com.pl

Gdy już byłam u bram Zamku ciężko mi było uwierzyć ponieważ w żaden sposób nie przypominał on pięknego obrazu, który widziałam na zdjęciach w Internecie. Stwierdziłam, że nie będę się poddawać chodź w pierwszej chwili przyznaje chciałam sobie odpuścić zwiedzanie tego miejsca. Po pierwsze musiałam błąkać się dookoła żeby znaleźć bramę z wejściem, miałam też nadzieję że chociaż w środku będzie coś sensownego.

Do zwiedzenie miałam następujące atrakcje:

  • Zwiedzanie Tarasu Książęcego,
  • Zwiedzanie Wieży Dzwonów
  • Wystawy stałe: Cela Czarownic i Gabinet Lubinusa,
  • Wystawę czasową „Ukraina Światu” Skarby Ukrainy z Galerii PLATAR

Pomimo niekorzystnego z zewnątrz wyglądu budynku, byłam mile zaskoczona tym co zobaczyłam w środku- posiada on windę którą kobieta w ciąży, czy osoba niepełnosprawne są wstanie wjechać  i zobaczyć panoramę Szczecina.  Chyba każdy tak jak ja korzystając z pięknej pogody rozpoczął zwiedzanie od zdjęcia zegara z lwami.

instrukcje dla turysty Zamek Książąt Pomorskich Szczecin Amazing Design Katarzyna Grycuk amazingdesign.com.pl

Wystawa cudów z Ukrainy – możesz na niej zobaczyć piękne przedmioty wykonane ze złota. Większość z nich stanowi biżuteria- byłam zaskoczona precyzją wykonania niektórych elementów i tym jak kobiety były wstanie tak pokaźną biżuterię nosić na szyi. Warto je zobaczyć- żałuje że był zakaz robienia w tym miejscu zdjęć- niektórymi cudami sami bylibyście zaskoczeni. Jedynie rozczarowana byłam, bo liczyłam że będzie może jakiś przewodnik, albo chociaż magnetofonu jakiś narrator opowiadający coś o wystawie, przedmiotach, z pewnością podniosłoby to znacznie wartość tego miejsca.

Wg mnie jedną z atrakcji tego miejsca  całym tego miejsca był loch z drewnianymi drzwiami i kratą z komnatą  więzienną, a na ekranie emitowany jest film z opowieścią o Sydonii Von Borck.

JAK DOJECHAĆ? 

 

 

 

PROPONOWANE WPISY


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *