ZadzwońRezerwacja

CZY OPŁACA SIĘ KUPOWAĆ PRODUKTY NA RATY ? CZY TO SIĘ OPŁACA

Czekasz zna swój ulubiony program bądź też reklama ci go przerywa. Oferta reklamowa Kup produkt na raty „Akcja rata gratis- a my jedną ratę zapłacimy za Ciebie”. A czytasz to co w ofercie podane jest drobną czcionką? Owszem nie będziesz musiał płacić jednej raty. Czy myślisz że ktoś Ci coś daje za darmo? Mylisz się niby otrzymasz jedną ratę za darmo ale pod warunkiem że weźmiesz produkt i rozłożysz go na spłatę 12 rat.

Czy opłaca się klientowi zakup produktów na raty?

Policz sobie dokonujesz zakupu produktu w wysokości np. 1099 zł, a za tą przyjemność za to że rozłożyłeś sobie zapłatę za produkt w 12 ratach płacisz 1% miesięcznie wartości sprzętu dodatkowo czyli w tym przypadku 131,88 zł. Niby zyskujesz 1 ratę czyli w tym przypadku 10,99 zł a w efekcie jaki ponosisz dodatkowy koszt?

1099*12% (bo 12 rat i oprocentowanie 1% miesięcznie)=1230,88

1230,88/12 miesięcy=10,99zł

1230,88-10,99=1219,89

1219,89-1099=120,89

Dodatkowy koszt zakupu produktu w rozłożeniu na 12 rat kredytowych to 120zł 89gr.

Możesz dokonać zakupu produktu ratalnego np. w sieci sklepów Media Markt która współpracuje z Santander Consumer Bank i rozłożyć produkt od 3 do 48 rat.

Zalety zakupu produktów na raty?

Jeżeli ubiegasz się o kartę kredytową, kredyt hipoteczny, czy kredyt gotówkowy biorąc produkt nawet na 3 minimalne raty budujesz sobie zdolność kredytową oczywiście jeżeli opłacałeś je w terminie. Jeżeli spóźniałeś się z ich spłatą to zamiast zbudować sobie pozytywną linię kredytową możesz również sobie zaszkodzić obecnie systemy bankowe widzą wszystko i dzięki temu mogą podjąć decyzję przy weryfikacji wniosku czy jesteś wg nich rzetelnym kredytobiorcą.

Produkty ratalne 0%

Sklepy oferują promocję na zakup produktów ratalnych z zerowym oprocentowaniem. Zanim wybierzesz produkt to najlepiej zadzwoń na infolinię sklepu bądź też zajdź do punktu kredytowego po uzyskanie informacji na ile rat możesz wziąć dany produkt aby dokonać jego zakupu w ratach 0%. Najczęściej promocja ta stosowana jest przy zakupie produktów płatnych w ratach do max 10 rat i faktycznie będziesz mógł dokonać jego zakup z oprocentowaniem 0%.

UWAGA

W umowie kredytowej najczęściej klienci sprawdzają czy zgadają się jego podstawowe dane, nie czytają całej umowy kredytowej a jednym z ostatnich dokumentów do których najczęściej nie zagląda klient jest informacja o opóźnieniach w związku ze spłatą rat. Spóźnisz się ze spłatą raty choćby 1 dzień to zapłacisz karę za opóźnienie zgodnie z warunkami zawartej umowy kredytowej! Informację odnośnie kary za dokonanie opóźnienia w spłacie raty zgodnie z warunkami umowy otrzymasz korespondencją w postaci listu poleconego w wysokości np. 25 zł – ile będzie kosztowała Ciebie taka przyjemność odebrania listu dowiesz się w warunkach umowy kredytowej którą otrzymasz od pośrednika banku.

PROPONOWANE WPISY


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *