ZADZWOŃPORTFOLIO

HEL – ATRAKCJE NAD MORZEM Polska

HEL – ATRAKCJE NAD MORZEM 

Jeżeli nie jesteś zwolennikiem zwiedzania możesz pomyśleć o błogim odpoczynku we Władysławie, Jastarni, bądź Helu. Miejscowości te położone są na najdalej wysuniętym cyplu północnej części Polski. Jeżeli w trakcie wakacji planujesz przedostać się tam autem to musisz zdawać sobie sprawę z tego, iż droga jest bardzo wąska- znajduje się tylko 1 tor którym kursuje pociąg i 1 tor jazdy autem. Z Gdyni dwa razy dziennie kursuje na Hel katamaran Agat koszt biletu 35 pln. Jadąc pociągiem możesz spotkać się z niesamowitym widokiem. Punktem startowym w drodze na Hel jest Gdynia stąd możesz wybrać się pociągiem linii Regionalnych (REG) koszt 17 pln, bądź przewoźnikiem Arriva koszt 25pln. Zakupu biletu możesz dokonać w kasie PKP linii Regionalnych, u konduktora linii REG tylko w tym przypadku licz się z tym, iż zapłacisz prowizję za wystawienie biletu w wysokości 8zł – dany bilet może zawierać wykupione miejsca nawet dla kilku osób i wtedy płacisz tylko jedną prowizję. Bilety te nie zawierają tak przypisanych konkretnych miejsc siedzących do pasażerów- po prostu siadasz tam gdzie masz wolne miejsce. Podróżując linią przewoźnika Arrviva bilet możesz kupić również u konduktora w tym przypadku nie pobiera on opłaty prowizyjnej za sprzedaż biletu.

co kursuje z Gdyni na Hel STATEK AGAT Amazing Design Katarzyna Grycuk amazingdesign.com.pl

Godziny rejsów katamaranu Agat Gdynia-Hel Amazing Design Katarzyna Grycuk amazingdesign.com.pl

ile kosztuje bilet na rejs statkiem na Hel, czym przedostać się z Gdyni na Hel, rejs statkiem Gdynia, atrakcje dla dzieci Gdynia, atrakcje dla dzieci nad morzem, amazingdesign.com.pl

ile kosztuje kurs z Gdyni na Hel, czym dostac sie na hel, fokarium hel amazingdesign.com.pl

polaczenie-pkp-gdynia-glwna-hel

polwysep-helski

DROGOWSKAZ  WSZĘDZIE WSKAŻE CI DROGĘ

jak poruszać się po helu drogowskaz Amazing Design Katarzyna Grycuk amazingdesign.com.pl

MOJE OBSERWACJE

Która z tych miejscowości cieszy się największym zainteresowaniem można wprost zauważyć po ilości osób wysiadających – od stacj

i Władysławo pociąg praktycznie opustoszał. Miałam wrażenie że na Hel jedzie pociąg widmo – przedział w którym siedziałam był całkowicie pusty.

PLUSY I MINUSY WAKACJI NA HELU

Ostatni przystanek Hel – wysiadam i aż trudno uwierzyć że to przystanek końcowy. Dworzec to małą budka w żaden sposób nie wyglądający, że w tym miejscu kupuje się bilety- w dodatku powinieneś wiedzieć że  NA TYM DWORCU NIE ZAPŁACISZ KARTĄ A TYLKO I WYŁĄCZNIE GOTÓWKĄ. W przypadku wakacji w tej miejscowości przygotuj się na zaopatrzenie w gotówkę – bankomat jest ponoć tylko w 1 miejscu tuż przy głównej alleli prowadzącej na plażę-cypel.  Tuż przy dworcu stoi dosłownie chmara tzw. MELEKSÓW czyli małych samochodzików które wożą ludzi po cyplu. Pomimo, że na dworcu nie ma żadnych tablic odnośnie odjazdu pociągu, ani wyświetlających się tablic informacyjnych oni dokładnie wiedzą kiedy przyjeżdża pociąg. Sami nawołują turystów do swoich usług. Stawka jaką proponuję to 5 zł od  osoby za przewóz.

*W TYM MIEJSCU UWAGA OFERTA TA DOTYCZY 5 zł OSOBY ZA OSOBĘ DLATEGO JEŻELI CHCESZ JECHAĆ SAM/SAMA I NIE CZEKAĆ AŻ ZBIERZE SIĘ PEŁNO AUTKO ZAPŁACISZ TYLE ILE LICZY OSÓB DANY POJAZD NP. 6 OSOBOWY MELEKS TO 6*5= 30 PL ZA DOJAZD DO LATARNI i Z POWROTEM ZAPŁACISZ STAWKĘ 60 ZŁ ZA KURS.

taxi HEL Amaziing Design Katarzyna Grycuk amazingdesign.com.pl

GDZIE COŚ DOBREGO PRZEKĄSIĆ NA ZĄB?

Każdy kto jest nad morzem nie może oprzeć się pokusie aby nie zjeść ryby to już taka odgórna tradycja. Jeżeli poszukujesz miejsca na zjedzenie posiłku decyduj się na lokale w których jest dużo osób- najczęściej przychodzą do tych lokali osoby które co roku jeżdżą w to samo miejsce i już wiedzą gdzie można liczyć na dobre jedzenie i nie zostać oszukanym.

Czego powinieneś się wystrzegać w menu? Nigdy nie idź jeść ryby w lokalu, w którym cena ryby zależy od jej wagi- właściciele takich lokali cwanie to robią podają nazwę dania i piszą np. 100g za 7zł. W tym wypadku nigdy nie wiesz ile zapłacisz za posiłek.

cena ryby nad morzem, na co powinieneś uważać przy zakupie ryby nad morzem, Amazing Design Katarzyna Grycuk amazingdesign.com.pl

deser HEL CIASTKO TREDLIK Amazing Design Katarzyna Grycuk amazingdesign.com.pl

ATRAKCJE NA PÓŁWYSPIE HELSKIM?

FOKARIUM

Nie wykupujesz tutaj żadnego biletu w kasie bo jej nie ma a jest bramka tak jak np. na Dworcu, czy niektórych stacjach benzynowych. W ich przypadku opłata jest pobierana przez wrzucenie monety o nominale 5 zł.

atrakcje dla dzieci GODZINY KARMIENIA FOK W FOKARIUM NA HELU Amazing Design Katarzyna Grycuk amazingdesign.com.pl

HEL I PLAŻING NIE TYLKO TURYSTÓW FOCZKI TEŻ OPALAJĄ SIĘ TYLKO NA WYBIEGU

HEL OPALANIE FOK W FOKARIUM Amazing Design Katarzyna Grycuk amazingdesign.com.pl

foka fokarium na helu Amazing Design Katarzyna Grycuk amazingdesign.com.pl

NA KAŻDYM ROGU MOŻESZ KUPIĆ PAMIĄTKI PRZEUROCZĄ MASKOTKĘ W RÓŻNYCH KOLORACH W KSZTAŁCIE OCZYWIŚCIE FOKI

dsc02957

LATARNIA MORSKA

Głównie turyści przybywają tutaj, żeby wylegiwać się na plaży 😛

HEL Z LOTU PTAKA

POWRÓT Z HELU

Wracając pytałam się konduktora czy to chociaż jest pociąg do Gdańska. Czułam się jakbym wsiadała do pociągu widmo. Był dosłownie pusty gdyby nie jakaś para z którą wsiedliśmy do tego pociągu to mogłabym zacząć się bać że już tutaj zostanę. Okazało się, że bardzo mało osób przyjeżdża tutaj na wakacje- widać to było nawet po kwaterach które wynajmowały pokoje dla turystów idąc ulicą co chwila było widać tabliczki WOLNE POKOJE i podany nr telefonu. Okazało się, że wielu turystów wynajmuje noclegi no we Władysławowie i kursuje przez tydzień czasu poruszając się po różnych miejscowościach- Trójmiasto- Hel.

 

 

PROPONOWANE WPISY


Comments

  1. I coulԁn’t refrain from commenting. Exceptionally well written!

  2. Na Helu polecam też udać się do restauracji Checz, która jest moim zdaniem najlepsza w okolicy 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *