ZADZWOŃPORTFOLIO

HUTA SZKŁA KRYSZTAŁOWEGO JULIA A WYSPA MURANO Polska

HUTA SZKŁA KRYSZTAŁOWEGO JULIA A WYSPA MURANO 

Czytasz tytuł tego artykułu i zastanawiasz się co mają ze sobą wspólnego Huta Szkła Kryształowego Julia w Piechowicach a Włoska Wyspa Murano? Otóż oba słyną z produkcji szkła. Z tymże wyjątkiem, że w jednym obiekcie za wstęp płaci się w PLN a w drugim w Euro.

HUTA SZKŁA KRYSTALICZNEGO JULIA W PIECHOWICACH

W związku z tym, że Piechowice graniczą z Niemcami to z pewnością nikogo nie zaskoczy to, że głównie obywatele narodowości Niemiec z największym zainteresowaniem odwiedzają to miejsce i dokonują szklanych wyrobów. Widząc ceny szklanych produktów i zarobki w euro w sumie nie ma co się dziwić (dla nich polskie wyroby kosztują  grosze).

Pierwszy rzut oka na cennik warsztatów dla dzieci 60 min warsztat dla dzieci za 35 zł (ała)- nic dziwnego że prowadzone są zapisy na zajęcia bo nie każdy rodzic zainwestuje taką kwotę w taką atrakcję.

Liczyłam w tym miejscu na udział wyrobu takich cudnych, kolorowych kieliszków i karafek (chabrowych, szmaragdowych) jak na poniższym zdjęciu. Natomiast na hali możesz liczyć się jedynie z tym, że zobaczysz jak wyrabia się karafki ze szkła białego – z tego powodu przyznaję byłam ciut rozczarowana.

A ten kto chciałby nabyć przynoszącą szczęście karafkę z konieczyną cóż musi się przygotować na wydatek i to nie mały (499 pln).

A jeżeli zastanawiasz się  jak wyrabia się poniższe wzorki na szkle? –  OTO odpowiedź

 

PRODUKCJA SZKŁA WYSPA MURANO WE WŁOSZECH

 Z filmiku dowiesz się czym dotrzeć na wyspę, gdzie znajduje się huta i jak wygląda wytwarzanie wyrobów ze szkła we Włoszech.

 

 

PROPONOWANE WPISY


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *