ZadzwońRezerwacja

KOCHAM CIĘ POLSKO Polska

KOCHAM CIĘ POLSKO!

Słowo Kocham Cię ma wiele znaczeń. Stosujemy je aby wyrazić to co czujemy do drugiej osoby. To program TVP który sprawdza jaką wiedzę mają gwiazdy na temat naszego kraju. Czy gdyby bociany nie kochały Polski czy co roku wracałyby do nas i zakładały swoje rodziny na naszej ziemi, Polskiej ziemi?

CZY WIECIE DLACZEGO BOCIANY TAK NAPRAWDĘ NA WIOSNĘ WRACAJĄ DO POLSKI?

Początek sezonu letniego w Europie to dla nich otwarcie wielkiej stołówki. W tym czasie na sawannowych obszarach północnej Afryki i krajach Afryki Wschodniej, gdzie spędzają zimę, rozpoczyna się pora sucha, która ogranicza dostępność pożywienia. Latem pojawiają się też młode, a gdyby ptaki pozostały na południu miałyby problemy ze znalezieniem pożywienia. Przez co zmniejszyłoby ich szanse na przeżycie. W Polsce bociany mają latem nie tylko duży dostęp do pożywienia, ale też o wiele dłuższy dzień dzięki czemu mogą aktywne żerować i zajmować się młodymi.

Wg wierzeń słowiańskich bociany przynoszą dzieci na świat. Bocian uważany jest za ptaka przynoszącego szczęście. Stanowi zwiastun wiosny, a jego gniazdo na budynku symbol szczęścia i obfitości plonów dla gospodarstwa oraz zwiastun rozmnożenia rodziny, znak że w najbliższym czasie w pojawi się potomstwo. Pierwszy raz w życiu widziałam parkę bocianów i to w czułych objęciach 😛 – Czyżby to był jakiś znak dla mnie?

PROPONOWANE WPISY


Recommended Posts

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *