ZadzwońRezerwacja

O CZYM POWINIENEŚ WIEDZIEĆ ZANIM DOKONASZ ZAKUPU SMARTFONA/LAPTOPA/TABLETU CZY TO SIĘ OPŁACA

Planujesz zakup nowego smartfona, tabletu, oprogramowania do laptopa. Na co powinien zwracać uwagę przed ich zakupem?

Zwróć uwagę, gdzie produkowany jest dany sprzęt, jak daleko od Twojego miejsca zamieszkania znajduje się autoryzowany serwis producenta. Przejdź się po nieautoryzowanych serwisach i popytaj się o opinie na temat danej marki sprzętu co najczęściej ulega usterkom, co sądzą na temat sprzętu którego zakupu planujesz dokonać.

Sam powinieneś bardzo wnikliwe zabrać się za przeanalizowanie informacji które przekazuje ci sprzedawca w sklepie. Wejdź na karty produktowe towarów porównaj parametry produktów. Zamiast dzwonić do działu sprzedaży danej firmy zadzwoń ale do działu obsługi klienta.

Jeżeli chodzi o wszelkie produkty, urządzenia, oprogramowanie, porady znam tylko jeden sklep który uczciwie podchodzi do klienta http://www.x-kom.pl na ich stronie możesz samodzielnie porównać produkty, jeżeli masz problem który produkt będzie lepszy konsultant na infolinii w kwestii laptopów, smart fonów, tabletów naprawdę profesjonalnie na wysokim poziomie doradzi Ci produkty idealne pod twoje potrzeby bez naciągania Ciebie na produkty które będą dla Ciebie zbędne.

Warto jeszcze abyś zajrzał na stronę części producenta i sprawdził ile kosztują do niego podzespoły i czy w ogóle są one dostępne w krajowym magazynie, czy trzeba szukać części za granicą.

Pamiętajcie im droższy sprzęt tym droższe są do niego podzespoły. Producenci prześcigają się z wymyślaniem oprogramowania tylko na kim testują oni te oprogramowanie? Kto jest najlepszym testerem wiadomo klient, czy producent przyzna się do wady fabrycznej urządzenia- absolutnie bo przecież co będzie tracił i wymieniał klientom już i tam sprzedane produkty.

Wypusty nowych produktów na rynku, parametry techniczne i cena za ich zakup

Wystarczy przeanalizować np produkty marki Samsung porównaj na oko parametry modeli Samsung Galaxy J5, Samsung Galaxy J7, Samsung Galaxy S6 i Samsung Galaxy J7 i cenę w jakiej dostępne są do zakupu i zadaj sobie pytanie zakup którego modelu tobie jako konsumentowi/użytkownikowi się opłaca.

Czy ufać profilom firm na facebooku?

Osoby które znają się na marketingu powiedzą ci od razu, że nie patrz nigdy na profile społecznościowe danych firm przecież wiadomo, że my klienci mamy w sobie już taką regułę że od tak sobie nie chwalimy danego produktu i to publicznie jeżeli piszemy coś publicznie raczej staramy się przestrzec potencjalnych klientów przed danym produktem, jego wadami, czy innymi usterkami których możesz się spodziewać. Osoby prowadzące facebook firmowy mogę skorzystać z takiej funkcji jak „usuń komentarz”, czy też zablokować użytkownika który dokonuje niekorzystnego dla firmy wpisu/komentarza.

Czy zakup nowości na rynku

Jestem zdania, że klient jeżeli dokonuje zakupu danego produktu to powinien w 100% być z jego zakupu usatysfakcjonowany i sprzęt powinien posłużyć mu przez kilka lat a nie tylko przez 12 czy 24 miesiące, w zależności na jaki okres producent daje klientowi gwarancję.

Nie wiem czy pamiętacie jak w 2007 roku producenci do nowych laptopów dodawali w gratisie nowe oprogramowanie „świeżutką bułeczkę na rynku” którą był Microsoft Windows Vista sprzedawcy zachwalali jakie to jest rewelacyjne oprogramowanie itd. Klient się cieszył, że od producenta dostał coś za darmo. Tylko co okazało się w trakcie jego użytkowania jak klient chciał na nim zainstalować jakiś program typu Solid Works- program graficzny to okazało się że pod dane oprogramowanie nie ma na rynku dostępnych jeszcze wtyczek żeby zainstalować dany program ten ale też wiele innych. Co w tej sytuacji musiał robić klient? Miał do wyboru męczyć się i kombinować co tutaj zrobić albo zakup nowego innego oprogramowania np. Microsoft Windows XP. Nie cieszył się w tym przypadku długo z tego faktu, że niby coś dostał za darmo bo w rezultacie tak czy siak za niego zapłacił tylko nie był tego świadomy.

Obecnie sprzedawcy strasznie starają się wmówić klientowi jakie to te najnowsze oprogramowanie są rewelacyjne. A czy jest takie naprawdę? Ja jestem zdania, że najlepsze są sprawdzone systemy operacyjne które są już kilka lat na rynku i użytkownicy mogą się na ich temat wypowiedzieć.

W jaki sposób możesz się o tym przekonać sprawdź ile kosztuje samo oprogramowanie Microsoft Windows 7 i Microsoft Windows 10. Zadaj sobie również pytanie skoro producent na rynek wypuścił do nowe oprogramowanie to dlaczego nowe jest zdecydowanie tańsze od oprogramowania będącego już ładnych parę lat na rynku?

Jeżeli trafisz na pośrednika czyli sklep który ci powie, że nie możesz kupić laptopa bez oprogramowania które ty sobie sam wybierzesz jakie chciałbyś aby było zainstalowane i będzie robił Ci problemy z jego wgraniem, albo będzie chciał abyś dodatkowo za tą usługę zapłacił to odpuść sobie tego pośrednika.

Dodatkowo rewelacyjną kwestią jest partycypacja dysku tzn. podzielenie go na dwie części. Jeden dysk będzie stanowił pulpit, a drugi dysk będzie dysk twardy- jak będziesz wykonywał format komputera to stracisz tylko te pliki umieszczone na pulpicie. Dostaniesz z pewnością pytanie który dysk chcesz żeby był większy od razu powiem Ci że lepiej jest aby na dysku twardym było więcej wolnego miejsca do zapisywania niż na dysku na pulpicie.

Gdy ja osobiście poszukiwałam sprzętu miałam to szczęście, że w pracy poznałam kolegę który studiował informatykę i był fanem komputerów (jak kiedyś może trafisz na ten artykuł to Dzięki Bartek J). Doradził mi pewnych rzeczy i polecił stronę sklepu http://www.x-kom.pl Przyznaję rok temu o tej stronie nawet nie słyszałam. Niestety na wielu rzeczach nie znam się tak dobrze jak mężczyźni, ale staram się jak najwięcej uczyć aby jak najmniej popełniać w życiu błędów. Uwielbiam kupować produkty na długie lata. Już tak mam, że jak wybiorę jakiś produkt i zapłacę za to własnymi ciężko zarobionymi pieniędzmi to chcę z niego korzystać jak najdłużej. Niestety i mi się zdarza dokonywać błędnych zakupów, podejmować złe decyzje. Jak to mówią człowiek uczy się całe życie a najbardziej uczy się na własnych błędach.

Ceny na 30 listopada 2016

porównanie cen smartfon samsung galaxy

Ceny na 20 stycznia 2017

wartość smartfonó samsung na 20.01.2017

Źródło Wikipedia: Pierwsze wypusty smartfonów na rynek

Pierwszy wypust samsung galaxy J7 samsung galaxy S6 samsung galaxy S7

Na przełomie luty-marzec szykuje się premiera nowego Smartfona Samsung pozostaje pytanie w związku z tym jak ceny obecnych modeli ukształtują się w porównaniu z modelem premierowym.

PROPONOWANE WPISY


Comments

  1. Very good website – bookmarked

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *