ZadzwońRezerwacja

Opony Zimowe Warunki Zakupu Online Przygotowanie do podróży

Opony Zimowe Warunki Zakupu Online

Na co zwrócić uwagę przy zakupie nowych opon?

Rozmiar opony

Co oznacza rozmiar na oponie? Np 175/65 R14- rozmiar mówi, że dana opona ma 175 mm szerokości, profil 65 i jest oponą wykonaną w technologii radialnej (R), czyli że nadaje się do montażu na kołach o średnicy 14 cali.

Rok produkcji opony

Wiek opony oznaczany jest 4 cyframi. Dwie pierwsze cyfry oznaczają tydzień, dwie kolejne rok, w którym wyprodukowane zostały opony. Data produkcji w sklepie oznaczana jest symbolem „DOT”. Zgodnie z polskim prawem, zakupione opony nie powinny być starsze niż 36 miesięcy.

Klasy opon:

Premium – opony z tego segmentu to produkty najbardziej zaawansowane pod względem technologicznym, charakteryzujące się dużą precyzją wykonania i najwyższą jakością wykorzystanych materiałów. Producenci to m.in. Bridgestone, Continental, Dunlop, Goodyear, Michelin, Nokian, Pirelli oraz Vredestein.

Średnia – modele dedykowane dla samochodów miejskich np. Firestone, Fulda, Hankook,

Ekonomiczna- to najtańsze modele dostępne na rynku służące do codziennej jazdy przy typowych warunkach drogowych takie marki opon jak Dębica, Kormoran,

Na co zwrócić uwagę dokonując zakupu opon w sklepie online?

  1. Pochodzenie, wiek, rozmiar opon, czy każda opona ma podstemplowaną gwarancję.
  2. Regulamin sklepu, warunki ewentualnego zwrotu towaru
  3. Potwierdzenia zakupu w postaci FAKTURY/PARAGONU- nie ma znaczenia czy kupujesz produkt na firmę czy na osobę prywatną.
  4. Regulamin dotyczącym odstąpienia od umowy- termin zwrotu opon obowiązuje od daty zakupu. Należy Sprawdzić w regulaminie sklepu ile dni masz na zwrot opon.
  5. Forma zapłaty- przy zakupie za pobraniem od kuriera- dzięki temu możesz sprawdzić czy towar jest zgodny z Twoim zamówieniem.

PROPONOWANE WPISY


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *