ZadzwońRezerwacja

PUP BIAŁYSTOK- skąd pozyskać środki na własną działalność

PUP BIAŁYSTOK

Jak stawiać pierwsze kroki jako młody przedsiębiorca?

Poniżej wysyłam linki do stron na których znajdują się informacje na temat pozyskiwania środków z z Powiatowego Urzędu Pracy na rozpoczęcie działalności gospodarczej:

http://bialystok.praca.gov.pl

http://bialystok.praca.gov.pl/-/5054837-wstrzymanie-naboru-wnioskow-i-podpisywania-umow-dofinansowanie-na-podjecie-dzialalnosci-refundacja-kosztow-wyposazenia-stanowiska-pracy

http://bialystok.praca.gov.pl/-/14553-refundacja-kosztow-wyposazenia-lub-doposazenia-stanowiska-pracy

Strona www firmy ?

Stawiasz pierwsze kroki jako młody przedsiębiorca to w dzisiejszych czasach ani ruch bez strony www. Zastanawiasz się jak wbić się na rynek pracy szczególnie że masz tak prężnie funkcjonującą na rynku a co mówiąc w kraju konkurencję. Twoja konkurencja aktywnie działa na dane frazy związane z twoją branżą jest na pierwszej stronie w wyszukiwarce Google albo też w pierwszej trójce rekomendowanych firm do kontaktu. Zadajesz sobie pytanie jak oni to zrobili i bijesz się z myślami jak to zrobić, że ty też tak chcesz.

Wiesz co to jest doskonały Content Marketing?

Wydaje ci się, że Twoja strona jest perfekcyjnie wykonana i idealna pod względem SEO bo ma rewelacyjny szablon graficzny? W tym momencie masz mylne pojęcie. Po pierwsze to że szablon jest w technologii CMS, ma doskonałej jakości grafikę i gdy klient wchodzi na niego to ona dosłownie błyszczy bo przyciąga grafiką to jesteś w błędzie. Dla Twojego potencjalnego klienta oczywiście przykuje ona wzrok, ale tak jak w relacjach damsko-męskich wygląd to nie wszystko tak samo w przypadku wyglądu Twojej domeny. Dla niego musisz pokazać i udowodnić to że jesteś ekspertem w swojej dziedzinie właśnie dzięki działaniom Content Marketing, które zastosowałam w moim blogu „Poradnik Oczami Turystki”

 Chcesz zbudować swoją własną stronę internetową? Co powinieneś wiedzieć? Jakie kroki musisz wykonać? Proszę bardzo oto niezbędne dla Ciebie kompendium wiedzy.

Wybór serwera hostingowego

Trafiasz w Internecie na takie pojęcia jak hosting, serwer ale zastanawiasz się co to jest.

Hosting  jest to udostępnienie miejsca na pracującym bez przerwy, podłączonym do Internetu komputerze tzw. serwerze. Strona internetowa aby mogła działać musi obsługiwać ją jakiś serwer. W tym miejscu pojawia się pytanie Jaki hosting powinieneś wybrać dla swojej strony internetowej żeby działała poprawnie.

Na rynku jest wiele firm zachęcających do wybrania darmowego hostingu tylko nie wiem czy zdajesz sobie z tego sprawę, ale nie ma nic za darmo. Jeżeli zdecydujesz się na darmowy hosting licz się z tym, że serwer będziesz dzielił z innymi użytkownikami IP. Wybierając płatny hosting musisz się liczyć z wydatkiem rocznym rzędu od 30 – 300 zł. Rozbieżność cenowa będzie wiązała się z parametrami oferowanymi w danym pakiecie. Na starcie nie ma sensu abyś dokonywał zakupu najwyższego pakietu. Na Twojej stronie początkowo będzie generowany mały ruch dlatego wystarczy Ci transfer kilkudziesięciu GB miesięcznie. Jeżeli będziesz potrzebował większego transferu w każdej chwili będziesz mógł go dokupić.

Wymagania i wsparcie techniczne

Jeśli przy budowaniu strony będziesz korzystał z WordPressa zwróć uwagę na wymagania techniczne dla systemów CMS. Zwróć się do firmy hostingowej po informację czy dany serwer ma odpowiednie oprogramowanie potrzebne do funkcjonowania twojej strony. Przy tej okazji dowiesz się jak pomocna w kwestii porad jest infolinia (wsparcie techniczne). Zwróć też uwagę w jakich godzinach pracuje oraz czy za skorzystanie z jej usług będziesz musiał ponosić dodatkowo jakieś koszty np. dokonywać zakupu pakietu abonamentowego.

Panel administracyjny

Ważne, aby hosting na którym będziesz operować był wyposażony w prosty i przejrzysty panel administracyjny do konfigurowania domen, kont email i posiadał jedno hasła do logowania.

Której firmy wybrać hosting?

Z mojej strony mogę polecić Ci serwer hostingowy firmy z której sama korzystam możesz sam wybrać  odpowiedni do Twoich potrzeb.

Jeżeli potrzebujesz mojej pomocy przy wyborze serwera nie ma problemu wystarczy, że napisz do mnie emeila.