ZADZWOŃPORTFOLIO

REZERWAT ŻUBRÓW W BIAŁOWIEŻY Polska

REZERWAT ŻUBRÓW W BIAŁOWIEŻY

To właśnie tutaj spotkasz się oko w oko z najprawdziwszym żubrem.

Spontaniczne pomysły często są najlepsze na wyjątkowe spędzenie czasu. Tym razem postanowiłam zwiedzić REZERWAT ŻUBRÓW W BIAŁOWIEŻY. Patrząc jak piękna pogoda jest za oknem wsiadłam do samochodu i pojechałam przed siebie. Trasę Białystok-Białowieża mogłam pokonać jeszcze PKSem. Od razu Ci mówię, że jeżeli planujesz tutaj się wybrać to tylko i wyłącznie samochodem. Dlaczego Rezerwat mieści się w lesie nie widziałam żadnych tabliczek oznaczających w pobliżu przystanek autobusowy.

JAK DOJECHAĆ AUTEM?

Do Rezerwatu Żubrów prowadzi wąska leśna droga. Dojeżdżasz na miejsca i pierwsze co widzisz to parking na którym stoją autokary wycieczkowe i kilka samochodów turystów. Od parkingu musisz jeszcze kawałek drogi przejść, aby dostać się bramy wejściowej, jednak dzięki znakom wiesz i poruszającym się w obie strony ludziom wiesz w którym kierunku powinieneś się kierować.

ZAKUP BILETU I ZNIŻKI  DLA ZWIEDZAJĄCYCH 

Przy wejściu do obiektu jest mała budka w której dokonujesz zakupu biletu, pocztówek i innych pamiątek. Przy zakupie biletu jeżeli jesteś uczniem i masz legitymację, emerytem i masz legitymację emeryta/rencisty, czy też osobą niepełnosprawną sam ze swojej strony musisz się zgłosić, iż posiadasz takowy dokument zniżkowy. Na drzwiach (płocie) do obiektu wymienione są formy akceptowanych zniżek natomiast nikt nie umieścił żadnej adnotacji iż osoby z orzeczeniem niepełnosprawności posiadają również zniżkę i mogę wykupić bilet ulgowy.

Gdzie szukać żubrów?

Gdy wejdziesz do obiektu zauważysz dwie ścieżki (kierunek w lewo i kierunek w prawo)- musisz skręcić w lewą ścieżkę i ta da zaraz zobaczysz dużą zagrodę przeznaczoną dla żubrów. Stadko liczy z 10 żubrów. Ja osobiście byłam zaskoczona, że tak potężne zwierzęta żywią się zieleniną. Można bacznie zaobserwować jak ciągle wcinają trawę prężnie mieląc ją w swoich ustach. Najważniejsze jest to aby mieć szczęście i trafić w odpowiednim momencie.

Może to dziwnie zabrzmi ale odniosłam wrażenie że bardzo lubią one dzieci. Odwiedzając ten obiekt bardzo zależał mi na wykonaniu dobrych zdjęć i trafiłam na czas kiedy do zagrody podeszła szkolna grupa dzieci. Kilka żubrów same podeszły żeby dzieci mogły zrobić sobie z nimi zdjęcie.

Gdy tylko odeszły zjawili się dorośli turyści nagle żubry zaczęły się coraz dalej oddalać od ludzi…

czym dojechać do Rezerwatu Żubrów w Białowieży, godziny otwarcia Rezerwart Żubrów w Białowieży Amazing Design Katarzyna Grycuk amazingdesign.com.pl

DROGA REZERWAT ŻUBRÓW W BIĄŁOWIEŻY Amazing Design KAtarzyna Grycuk amazingdesign.com.pl

WEJSCIE REZERWAT ŻUBRÓW BIAŁOWIEŻA Amazing Design Katarzyna Grycuk amazingdesign.com.pl

życie żubrów Amazing Design Katarzyna Grycuk amazingdesign.com.pl

żubr prosto z natury Amazing Design Katarzyna Grycuk amazingdesign.com.pl

dsc03964

 

PROPONOWANE WPISY


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *