ZADZWOŃPORTFOLIO

SPADEK – JAK ZAŁATWIĆ FORMALNOŚCI  W SĄDZIE Przygotowanie do podróży

SPADEK – JAK ZAŁATWIĆ FORMALNOŚCI W SĄDZIE

Na każdego człowieka poczciwego w którymś momencie przychodzi kres. Śmierć naturalna, jak i też śmiertelne wypadki w podróży czego nigdy nie jesteśmy wstanie przewidzieć kiedy my bądź ktoś z najbliższej rodziny pożegna się ze światem. Porządkujemy sprawy związane z pogrzebem i przychodzi również moment podziału spadku pomiędzy spadkobierców. W tym miejscu zastanawiamy się w jaki sposób mamy wszystko załatwić sami możemy załatwić formalności, czy powinniśmy oddać się w ręce profesjonalistów.

Jako spadkobierca na uregulowanie spraw związanych z nabyciem bądź odrzuceniem spadku masz 6 miesięcy od daty zgonu.

Kto dziedziczy spadek?

Spadkobiercami są dzieci i ich dzieci, zgodnie z gałęzią chronologiczną. Czyli np. jeżeli umrze mama Twojego Taty (czyli Twoja babcia) to Twój tata nabywa spadek, Ty jako jego dziecko i Twoje dzieci również (nie ma też znaczenia ile mają lat- myślisz, że jeżeli jesteś w ciąży to Twoje dziecko nie nabywa spadku bo przecież jeszcze się nie urodziło- to powiem ci że jesteś w błędzie).

W przeciągu 6 miesięcy musisz uzupełnić poniższy dokument o ustaleniu rozprawy w celu podziału spadku- podajesz w nim wszystkich spadkobierców ich: imię, nazwisko, adres zamieszkania, pesel. Dokument ten składasz w Biurze Podawczym Sądu Cywilnego miasta w którym się urodziłeś odnośnie  wyznaczenia rozprawy dotyczącej podziału spadku. Listem poleconym otrzymasz informację o terminie rozprawy sądowej podziału spadku. Na którą musisz stawić się osobiście z dowodem osobistym potwierdzającym Twoją tożsamość.

wniosek Spadek Amazing Design Katarzyna Grycuk amazingdesign.com.pl

Podczas rozprawy formalnie możesz spadek przyjąć bądź go odrzucić.

Jako spadkobierca możesz nabyć spadek zamiast korzyści materialnej w postaci długów. Jeżeli znany jest Ci stan wartości majątku spadkobiercy i nie chcesz nabywać tego spadku możesz złożyć do Sądu wniosek i wnioskować o ustalenie terminu rozprawy odrzucenia przez Ciebie spadku.

pismo do sądu o odrzucenia spadku Amazing Design Katarzyna Grycuk amazingdesign.com.pl

Przeciąganie kwestii regulacji spraw formalnych nic ci nie da w którymś momencie i tak Ciebie on dopadnie. Jeżeli przejmiesz długi to w którymś momencie komornik tak czy siak Ciebie odnajdzie i wyegzekwuje należność tylko pamiętaj wtedy będziesz musiał jako spadkobierca uregulować dług ale z odsetkami które narosną.

Co się dzieje jeżeli małoletnie dziecko staje się spadkobiercą?

Jako matka małoletniego dziecka możesz wnioskować do sądu o powołanie Opiekuna Prawnego osoby małoletniej która będzie reprezentowała dziecko w kwestiach formalnych odrzucenia bądź nabycia spadku.

Po przeczytaniu powyższych informacji niektóre informacje wydają Ci się z pewnością zaskoczeniem, że takim drzewem genealogicznym nabywa się spadek. Też o tym nie wiedziałam. Pierwsze co sobie myślisz to o Mój Boże co ja teraz mam robić jak pozałatwiać te sprawy spadkowe kierujesz się do prawników, a każdy z nich za poradę prawną weźmie od Ciebie jedynie pieniądze i to nie małe (wysokość za sporządzenie takiego pisma jest uzależniona tylko i wyłącznie od niego- jeden powie Ci że napisze za Ciebie takie pismo za 150 zł inny za 250 zł, a w Internecie możesz znaleźć informację, że 50 zł- ale tyle to zapłacisz w kasie sądu za znaczek żeby złożyć wniosek o wyznaczenie terminu rozprawy).

Tym samym mam nadzieję, że moją wiedzą pomogłam ci natomiast jeżeli masz co do tego jakieś wątpliwości możesz też pójść i uzyskać podstawowe informacje o poprawności powyższych dokumentów które zamieściłam w powyżej możesz pójść do biura INFORMACJI  które znajduje się w każdym Sądzie Cywilnym, bądź też na stronie Sądu  http://bialystok.sr.gov.pl

Dodatkowo nie wiem czy wiesz ale jest taka instytucja Darmowych Konsultacji – Darmowe Porady Prawne– gdzie możesz uzyskać bezpłatne porady min dotyczące spadku.

 

Polecane artykuły:

http://amazingdesign.com.pl/wideorejestrator/

http://amazingdesign.com.pl/pasek-klinowy-piszczy-przyczyny-naprawa/

http://amazingdesign.com.pl/akumulatory-jak-dobrac-kiedy-wymieniac-awarie/

http://amazingdesign.com.pl/zrobic-zagotuje-sie-plyn-chlodnicy/

http://amazingdesign.com.pl/leasing-a-kredyt-warunki-zakupu-auta/

http://amazingdesign.com.pl/serwis-auta-leasingu/

http://amazingdesign.com.pl/auta-wyprzedaz-rocznika-w-praktyce/

http://amazingdesign.com.pl/polisa-na-zycie-warunki-ubezpieczenia/

http://amazingdesign.com.pl/ubezpieczenie-oc/

http://amazingdesign.com.pl/co-oznaczaja-lampki-na-desce-rozdzielczej-w-aucie/

http://amazingdesign.com.pl/czym-rozni-sie-opona-letnia-od-zimowej/

http://amazingdesign.com.pl/jaki-wybrac-olej-do-silnika/

http://amazingdesign.com.pl/oc-w-podrozy-analiza-firm-ubezpieczeniowych/

 

 

PROPONOWANE WPISY


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *