ZADZWOŃPORTFOLIO

TERMY BANIA KONTRA KASPROWY WIERCH Polska

TERMY BANIA KONTRA KASPROWY WIERCH
– CZYLI NA DOLE BIKINI A NA GÓRZE WIATRÓWKA

Zagadka temperatur. Dla osoby która jest pierwszy raz w górach trudno jest uwierzyć jak zmienna panuje tutaj pogoda. Jeden z dni mojego pobytu postanowiłam przeznaczyć na dwie atrakcje tzn.: skorzystać z relaksu w TERMACH BANIA i „wspiąć się” na Kasprowy Wierch. Trasa Kraków-Zakopane pokonałam przewoźnikiem LAJKONIK.

Godzina 12.00 jestem na Dworcu Głównym PKS w Zakopanym i zastanawiam się gdzie najpierw  jechać Termy Bania, czy kierować się do Kuźnic na kolejkę na Kasprowy Wierch. W tym miejscu najlepiej najpierw wypytaj się jakiegoś kierowcy busa, który kursuje do Kuźnic co obecnie się tam dzieje – jak duża jest kolejka do kasy biletowej, żeby wjechać na Kasprowy. Odpowiedź kierowcy całkowicie mi wystarczy do podjęcia decyzji „ Jak pojedzie Pani tam teraz to z 3h stania w kolejce jak nic”. Ok dobrze wiedzieć, że teraz to totalna strata czasu. W takim razie obieram kierunek Białka Tatrzańska. Chwila moment i co ja widzę właśnie wyjeżdża z dworca PKS wyjeżdża bus z tabliczką BIAŁKA TATRZAŃSKA – moje zbawienie. Macham kierowcy i pytam się, że wg tabliczki jedzie Pan do Białki Tatrzańskiej w takim razie czy może Pan zatrzymuje się również przy Termie Bania w Białce Tatrzańskiej. Odpowiedź pozytywna no to wspólnie jedziemy. Opłata za przejazd 24 km wynosi 6.50 pln. Sympatyczna rozmowa z kierowcą i jestem na miejscu.

Jeżeli podróżujesz całą rodziną to w tym miejscu warto przemyśleć skorzystanie z auta z instalacją gazową Białystok- Białka Tatrzańska= 600 km. Ile zaoszczędzisz jeżdżąc na lpg chociażby przez okres wakacji możesz sprawdzić dzięki kalkulator lpg.

             CENNIK BILETÓW TERMY BANIA 

Oczywiście jakby mogło być inaczej na zewnątrz upał to i tutaj zapowiada się czekanie- na szczęście w tym przypadku godzina stania żeby dokonać zakupu biletu na wejście. Przed przyjazdem przeanalizowałam cennik kompleksu i najkorzystniejszą ofertą na skorzystanie był bilet popołudniowy 3h pobytu strefie relaksu i zabawy w godzinach 12-15 w cenie 49,00 PLN (Bilet dla dzieci do 104 cm w cenie 1 zł).

Z obiektu wychodzą zdziwieni ludzie i pocieszają się tym, że gdy oni 3h wcześniej przyszli to stali tylko parę minut w kolejce i tylko przy samych kasach (Oni skorzystali z oferty biletu porannego, czyli wejścia przed godziną 10 na 2h do strefy relaksu i zabawy). Na obecną chwilę wiem, że będąc w okresie wakacyjnym planując skorzystać z jakiejś atrakcji muszę uwzględnić godzinę stania w kolejce. Jeżeli wydaje ci się że godzina spędzona w kolejce to dużo to jak pójdziesz zwiedzać Wawel, bądź Kopalnię Wieliczki to dopiero się przerazisz. Najlepiej przed kompleksem być pół godziny a nawet godzinę wcześniej żeby załapać się na promocyjne oferty.

Obiekt był wyposażony w bezpłatną wodę z miętą dla czekających do kas turystów. Przepiękna pogoda przyciąga do obiektu turystów. Obiekt jest podzielony na trzy strefy: wnętrze dla osób które chcą uciec od słońca ale jednocześnie się zrelaksować, dla starszych dzieci i dwie atrakcje dla tych najmniejszych słodkich urwisów mini basen z różnymi atrakcjami oraz trzy zjeżdżalnie wodne do wyboru.

Basen odkryty Termy Bania Amazing Design Katarzyna Grycuk amazingdesign.com.pl

obiekt TERMY BANIA od ŚRODKa Amazing Design Katarzyna Grycuk amazingdesign.com.pl

TERMY BANIA UZNAJĘ ZA NAJLEPSZE MIEJSCE Z ATRAKCJAMI DLA DZIECI, ZOBACZCIE SAMI ILE JEST WODNYCH ATRAKCJI I JAK SIĘ WSPÓLNIE INTEGRUJĄ. 

Kiedyś kiedy nastąpi odpowiedni czas i sama zostanę mamą to z pewnością ponownie odwiedzę te miejsce i zabiorę tutaj moją rodzinę.

atrakcje dla dzieci Zakopane, Termy Bania Amazing Design Katarzyna Grycuk amazingdesign.com.pl

atrakcje dla dzieci Termy bania Zakopane co powinieneś wiedzieć Amazing Design Katarzyna Grycuk amazingdesign.com.pl

KIERUNEK Zakopane – Kasprowy Wierch.

Z Białki Tatrzańskiej wracam busem do Zakopanego i kieruje się tym razem busem do Kuźnic. Busy nad Morskie Oko, do Termy Bania i do Kuźnic wyglądają tak samo tylko mają tabliczki do jakich miejscowości jadą no i mają swój przystanek z innych stanowisk ale będących nieopodal siebie.

Tym razem moja podróż busem trwa ok 20 min koszt za przewóz  3 pln. Mam godzinę 16 na zegarku a chwila moment i zaraz będę przy kasie. Od razu wykupuję bilet na wjazd i zjazd kolejką.

Wykupując bilet na kolejkę Kasprowy Wierch powinieneś wiedzieć to, że jeżeli zdecydujesz się wjechać i pomyślisz a zejdę na dół własnymi siłami to w górach o wiele wcześniej zachodzi słońce. Schodzenie z gór  jest o wiele trudniejsze niż wchodzenie, dodatkowo bardzo obciążysz sobie stawy kolanowe. Wbrew pozorom schodzenie trwa o wiele dłużej niż wchodzenie- musisz bardziej uważać aby przypadkiem się nie sturlać z efektem fatalnym w skutkach.

               ZAKUP BILETU KOLEJKA KASPROWY WIERCH

Dokonując zakupu biletu jeżeli masz zamiar za wjazd na górę kupić bilet w jednej kasie a bilet na zjazd kupić w kasie biletowej już na Kasprowym kiedy stwierdzisz, że już chcesz zjeżdżać to pamiętaj  licz się z dodatkowymi kosztami za bilet powrotny.

Jeżeli chodzi o osoby niepełnosprawne na wózkach inwalidzkich nie mają możliwości ani wjechać kolejką z wózkiem ani poruszać się po obiekcie u góry. Bilet ulgowy przysługuje jedynie osobie niewidomej, opiekun ponosi opłatę wg cennika opłaty za bilet normalny. Zauważ też, że w tym przypadku dokonując zakupu biletu online lub w automacie płacisz drożej niż za zakup biletu w kasie w Kuźnicy.

CENNIK BILETÓW NA KOLEJKĘ KASPROWY WIERCH Amazing Design Katarzyna Grycuk amazingdesign.com.pl

Będąc na górze na zegarku miałam godzinę 16 na dole temperatura 30*C, a na górze pół godziny później w jednym miejscu byłam w bluzce z krótkim rękawkiem, w drugim zaledwie parę metrów dalej musiałam być w bluzie, natomiast  w trzecim wiał tak przenikliwy wiatr, że oprócz bluzy musiałam również nałożyć wiatrówkę.bilet na kolejkę Kasprowy Wierch Amazing Design Katarzyna Grycuk amazingdesign.com.pl


jak wyglada kolejka linowa na Kasprowy Wierch Amazing Design Katarzyna Grycuk amazingdesign.com.pl

wjazd kolejkąna kasprowy wierch Amazing Design Katarzyna Grycuk amazingdesign.com.pl

widoki kasprowy wierch Amazing Design Katarzyna Grycuk amazingdesign.com.pl

góry Kasprowy Wierch Amazing Design Katarzyna Grycuk amazingdesign.com.pl

szlak turystyczny na Kasprowy Wierch Amazing Design Katarzyna Grycuk amazingdesign.com.plPROPONOWANE WPISY


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *