ZADZWOŃPORTFOLIO

TORUŃ – ŚLADAMI KOPERNIKA Polska

TORUŃ CZYLI PODRÓŻ ŚLADAMI KOPERNIKA

Pomnik Kopernika W Toruniu Amazing Design Katarzyna Grycuk amazingdesign.com.pl

pamiątki z torunia, toruńskie pierniki Amazing Design Katarzyna Grycuk amazingdesign.com.pl

Tuż naprzeciwko pomnika znajduje się legendarny sklepik z prawdziwymi toruńskimi piernikami. Można w nim kupić pierniki w różnej postaci z różnym nadzieniem.

Toruńskie pierniki Amazing Design Katarzyna Grycuk amazingdesign.com.pl

Biedronka w Toruniu Amazing Design Katarzyna Grycuk amazingdesign.com.pl

Toruńska biedronka

W Toruniu są dwa miejsca których nie sposób nie zwiedzić:

1. MUZEUM TORUŃSKIEGO PIERNIKA

atrakcje dla dzieci Muzeum Piernika Toruń Amazing Design Katarzyna Grycuk amazingdesign.com.pl

W tym miejscu polecam wykupienie biletu na zwiedzenie obiektu wraz z przewodnikiem, który swoją opowieścią oczaruje nie tylko dzieci ale również rodziców. O każdej pełnej godzinie zwiedzanie rozpoczyna się od warsztatów i własnoręcznego wykonania toruńskiego piernika. Muzeum wyposażone jest w windę dzięki której osoby niepełnosprawne mają możliwość przemieszczania się pomiędzy piętrami.

składniki piernika Muzeum Piernika w Toruniu Amazing Design Katarzyna Grycuk amazingdesign.com.pl

Na pierwszym piętrze możesz zobaczyć piece w jakich kiedyś wykonywano wypieki legendarnego piernika, poznasz historię dlaczego właśnie Toruń słynie  pierników, z jakich składników wyrabiany jest prawdziwy piernik. Na drugim piętrze znajduje się nie lada gratka zarówno dla każdej modnisi – możesz poczuć się niczym modelka na wybiegu i wirtualnie przymierzać kreacje.

REWIA MODY W MUZEUM PIERNIKA W TORUNIU

2. PLANETARIUM

Planetarium Toruń Amazing Design Katarzyna Grycuk amazingdesign.com.pl

W tym miejscu nie ważne jest to czy jesteś dzieckiem, czy też rodzicem, ale koniecznie musisz wybrać się na seans „Cudowna Podróż”. Myślisz sobie to dla dzieci to nie ma sensu to od razu ci powiem że opowieść narratora tak Ciebie wciągnie, że trudno będzie ci uwierzyć że już jest jej koniec.

atrakcje dla dzieci w toruniu, Planetarium w Toruniu, co zobaczyć w Toruniu Amazin Design Katarzyna Grycuk amazingdesign.com.pl

WYSTAWA ORBITARIUM tutaj dowiesz się min ile czasu zajmie ci podróż czasie do …a dzięki kalkulatorowi oszczędności możesz sprawdzić ile będzie kosztowała podróż z Białegostoku do Torunia= 360 km = koszt

 

PROPONOWANE WPISY


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *