ZADZWOŃPORTFOLIO

WIDEOREJESTRATOR Przygotowanie do podróży

WIDEOREJESTRATOR- JAKI WYBRAĆ, CZY WARTO GO MIEĆ

Wideorejestrator jaki kupić i za ile?

Podróże służbowe wiążą się z tym że ciągle jesteś za kółkiem i nawet nie wiesz w którym momencie może przydarzyć się nieoczekiwany zwrot akcji że ktoś nie zauważy i uszkodzi/ zarysuje ci auto.

Sama niejednokrotnie miałam sytuacje takie że ktoś uszkodził mi auto. W tym roku powiedziałam czas stop i postanowiłam wyposażyć mój kochany samochodzik w wideo rejestrator. Powiem szczerze, że zaczęłam głęboko zastanawiać się ok. ale jaki wybrać. Na rynku jest duży wybór zarówno firm jak i modeli. Gdy wpisywałam w wyszukiwarkę nazwy, oczywiście czytałam opinię tych którzy już zakupili takie urządzenie.

I tutaj pojawia się pytanie jaki wybrać. Bardzo wiele opinii miały urządzenia firmy Miu. Na youtube wiele  recenzji przetestowanych urządzeń. Postawiłam poszukać urządzenia które będzie miało dwie kamery , aby nagrywało to co się dzieje z przodu i z tyłu pojazdu.

 

 

Wybór miałąm między marką Miu i Navitel które oferowały te urządzenia z tym że ta pierwsza firma w cenie ok. 900zł  a druga za ok. 400zł. A to duża różnica. Mój wybór padł na wideo rejestrator Navitel MR250.

Montaż urządzenia?

Gdyby nie to że uchwyt nie jest dostosowany do każdego lusterka uznałabym że jest ono całkowicie fenomenalne. Natomiast zmieniliśmy tylko zaczepkę do urządzenia i w tej postaci była już możliwość zamocowania go na lusterku.

Mile zaskoczyło mnie wyposażenie pudełka dołączony bonus w postaci 12 miesięcznej licencji nawigacji do smartfona. Dotychczas korzystałam z nawigacji sieci TMobile (fenomenalna wcześniej jeździłam na Yanosiku ale nie wiem czy coś przebije TMobile- tylko tutaj żeby móc z niej korzystać musisz mieć telefon aktywny w sieci TMobile)

Zanim zaczniesz używać wideorejestratora  powinnaś wiedzieć że musisz sobie dokupić kartę pamięci mikro SD do 64mb i zaimplementuj kartę za pomocą adaptera aby po włożeniu widorejestrator nagrywał obraz. W komentarzach czytałam że klienci kupywali karty 256MB i przeżywali rozczarowanie że karta nie działa a producent nigdzie nie podał informacji albo że w sklepie ktoś postanowił po prostu dokonać zakupu jak największej ilości żeby nie wymieniać co chwilę karty zdanymi. Najlepiej przed zakupem wejść na stronę producenta i sprawdzić kartę mikro SD do jakiej pojemności pamięci urządzenie odczytuje. Dlatego uczulam od razu na to.

W pierwszej kolejności ustaw parametry do nagrywania masz do wyboru 1 , 3, 5 min i od odpalenia silnika do jego wyłączenia. Zaletą urządzenia jest to że wraz z odpaleniem silnika system sam automatycznie ustawia datę i godzinę (czytałam że różnie jest to w urządzeniach i są takie które wymagają przy każdym użytkowaniu włączenia podstawowych parametrów). Ze swojej strony proponuję włączyć tryb klipu wyłączony, jeżeli ustawisz czasowy to po np. 5 min film się chwilę zapisuje a ten ułamek sekundy może w praktyce się okazać bardzo ważny. Dodatkowo przy czasowym klipie filmu włączenie wycieraczek powoduje uruchomienie nagrywania nowego filmu i co 5 sekund nagrywa film od nowa co jest bezsensowne.

Funkcjonalność i działanie oceniam ogólnie na 4 za problem z montażem przedniej kamery, brak w pełni widoczności z przedniego lusterka co się dzieje z tyłu jedynie Obraz z tylnej kamery który co prawda jest wyraźny tylko trzeba przyzwyczaić się do mniejszej widoczności pola widzenia z tylnej kamery.

Urządzenie oceniam bardzo wysoko jego funkcjonalność – 2 kamery, doskonały obraz nagrania z kamery przedniej w dzień i w nocy. Niestety gorszy obraz i brak widoczności numerów rejestracyjnych pojazdu jadącymi za nami z obrazu z tylnej kamery nocą.

Jeżeli chodzi o jakość urządzenia w stosunku do ceny uważam na wysokim poziomie.

 

Polecane artykuły:

http://amazingdesign.com.pl/pasek-klinowy-piszczy-przyczyny-naprawa/

http://amazingdesign.com.pl/akumulatory-jak-dobrac-kiedy-wymieniac-awarie/

http://amazingdesign.com.pl/zrobic-zagotuje-sie-plyn-chlodnicy/

http://amazingdesign.com.pl/leasing-a-kredyt-warunki-zakupu-auta/

http://amazingdesign.com.pl/serwis-auta-leasingu/

http://amazingdesign.com.pl/auta-wyprzedaz-rocznika-w-praktyce/

http://amazingdesign.com.pl/spadek-jak-zalatwic-formalnosci-w-sadzie/

http://amazingdesign.com.pl/polisa-na-zycie-warunki-ubezpieczenia/

http://amazingdesign.com.pl/ubezpieczenie-oc/

http://amazingdesign.com.pl/co-oznaczaja-lampki-na-desce-rozdzielczej-w-aucie/

http://amazingdesign.com.pl/oc-w-podrozy-analiza-firm-ubezpieczeniowych/

 

 

PROPONOWANE WPISY


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *