ZADZWOŃPORTFOLIO

Co zrobić kiedy zagotuje się płyn w chłodnicy? Przygotowanie do podróży

Co zrobić kiedy zagotuje się płyn w chłodnicy? 

Wulkan Etna na czterech kółkach tymi słowami mogę opisać auto kiedy nastąpi awaria w układzie chłodzenia silnika. Gdy jedziesz autem i nagle spod maski słyszysz syczenie zastanawiasz się co się dzieje. Nagle nad maską unosi się chmura jasnego dymu. Pierwszą rzeczą jaką powinnaś zrobić to zaparkuj w bezpiecznym miejscu na poboczu aby nie nie zagrażać bezpieczeństwu innych na drodze, ale także aby nie blokować ruchu.

Nie wpadaj w panikę!!!!

Pierwsza rzecz to poczekaj, aż przestanie pod maską szumieć, unosić się para i jak ostygnie otwórz maskę i pierwsze co powinnaś zrobić to odkręć korek od pojemnika z płynem chłodzącym i sprawdź jego zawartość. Jeżeli dostrzegasz znaczny ubytek płynu (jest poniżej poziomu MIN) to pierwszą czynnością jaką musisz wykonać to uzupełnij jego ubytek płynem do chłodnic bądź zwykłą wodą mineralną. Ważne abyś uzupełniła płyn który wyparował.

 Ubytek płynu w chłodnicy to najczęstsza przyczyna usterki powodująca przegrzewanie silnika .

 

PROPONOWANE WPISY


Comments

  1. Sposób z wodą jak najbardziej sprawdzony w różnych sytuacjach. Mi się zdarzyło, że płyn z chłodnicy zaczął po prostu wyciekać – w takim tempie, że w drodze dolewaliśmy wody, bo nie mieliśmy szans na żadnego mechanika na kompletnym odludziu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *